Dunnage Malzemeleri

Dunnage Malzemeleri

Dunnage malzemeleri, nakliyat sektöründe yüklerin güvenli bir şekilde taşınması için hayati öneme sahip ürünlerdir. International Dunnage olarak, yük koruma çözümlerinde uzmanlaşmış bir şirket olarak müşterilerimize en yüksek kalitede dunnage ürünleri sunmaktayız. Dunnage ürünleri, yüklerin sabitlenmesi, korunması ve taşınma sırasında zarar görmesinin önlenmesi için tasarlanmıştır.

Firma olarak, farklı kapasitelerde hava yastıkları, çemberler ve kaymaz kauçuk matlar gibi çeşitli dunnage ürünleri sunmaktayız. Bison Level 0 Hava Yastıkları, özellikle hafif malzemelerin tır taşımacılığında kullanılan ekonomik bir seçenektir. Bu hava yastıkları, 2 ply kâğıt hava yastıklarına eşdeğerdir ve kamyonlarda dikey veya yatay boşlukları doldurmak için idealdir. Maksimum çalışma basıncı 2-3 PSI’dir.

Level 2 Hava Yastıkları, tüm konteyner yüklemeleri, demiryolu üzerinde konteyner veya römork taşımacılığı ve deniz taşımacılığı gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilmektedir. Bu seviyedeki hava yastıkları, 4 ply kâğıt hava yastığına eşdeğerdir ve taşıma basıncı değeri 6 PSI’dır.

Level 3-4 Hava Yastıkları ise 34.000 kg (75.000 LBS) ile 93.000 kg (205.000 LBS) arasındaki yüklerin demiryolu uygulamalarında taşınması için tercih edilir. Bu hava yastıkları, kâğıt rulo, kontrplak, tuğla gibi çeşitli ürünler için kullanılmaktadır. 8 ply kâğıt hava yastığına eşdeğerdir ve taşıma basıncı değeri 8 PSI’dır.

Level 5 Hava Yastıkları ise demir yolları ve deniz taşımacılığı için uygundur ve 93.000 kg (205.000 LBS) ağırlığı aşan büyük kâğıt ruloları veya metal sarmanları gibi yüklerde tercih edilir. Bu hava yastıklarının kâğıt yastık karşılığı bulunmamaktadır. Taşıma metodu tren ve deniz taşımacılığıdır ve kullanım basıncı değeri 10 PSI’dır.

Kare yastıklar, 12 inç (30 cm) genişliğinden daha büyük boşluklarda ürünlerin sabitlenmesi için tasarlanmıştır. International Dunnage tarafından üretilen kare yastıklar, AAR sertifikasına sahiptir, neme dirençli malzemeden üretilmiştir ve son derece dayanıklı bir dış yüzeye sahiptir. Kare yastıklar üç boyutlu yapıya sahiptir ve birkaç farklı standart boyutta gelir. 16-33 inç (40-85 cm) genişliğindeki boşlukları doldurmak için idealdir. Bu yastıklar, ürünlerin sabitlenmesini sağlamak için başka hiçbir ürün kullanımına ihtiyaç duymadan kullanılabilir.

İkiz yastıklar ise 15-39 inç (40-100 cm) genişliğindeki büyük boşlukları doldurmak için tasarlanmıştır. Bu yastıklar, iki ayrı hava yastığının bir araya getirilmesiyle oluşturulur ve aynı anda V şeklinde bir hava tabancası ile şişirilen iki şişirme valfine sahiptir. Büyük boşlukları etkili bir şekilde doldurarak ürünlerin sabitlenmesini sağlar.

Bladder yastıklar ise hafif yüklerin uygun maliyetli bir şekilde güvence altına alınmasında kullanılır. Polietilen malzemeden üretilen bu yastıklar, şişirildikten sonra bir yastık şeklini alır. PP dolgu malzemesiyle benzer amaçlara hizmet ederken daha hafif yükler ve pürüzsüz yüzeyler için ideal bir seçenektir.

Ayrıca, çemberler ve kaymaz kauçuk matlar da yük koruma çözümlerimizin önemli bir parçasını oluşturur. ID Çemberlerimiz, co-ekstrüde edilmiş yüksek mukavemetli polyester ipliklerden üretilir ve keskin kenarlardan dolayı oluşabilecek yaralanma riskini ve yükte oluşabilecek hasarları en aza indirir. Bu çemberler, farklı şekil ve ebatlardaki yükler için güvenilir bir seçenektir ve en sert hava koşullarına dayanıklılık gösterir.

Kaymaz kauçuk matlarımız, taşıma sırasında oluşabilecek sürtünme kuvvetini artırarak yüklerin kaymasını engeller. Bu matlar, iş güvenliğini sağlar ve potansiyel tehlikeleri ortadan kaldırır. Çeşitli özelliklere ve boyutlara sahip kaymaz kauçuk matlarımız, işletmenizin finansal hasarlardan korunmasını sağlar.

International Dunnage olarak, müşterilerimize en iyi dunnage ürünlerini sunmak için sürekli olarak teknoloji ve yenilikleri takip ediyoruz. Yüksek kalite standartlarına ve müşteri memnuniyetine odaklanarak, nakliyat işlemlerinizde güvenliği ve korumayı garanti ediyoruz. Yük taşımacılığındaki ihtiyaçlarınız için bize başvurabilir ve uzman ekibimizin size en uygun çözümleri sunmasını sağlayabilirsiniz.

Dunnage Malzemeleri Çeşitleri ve Avantajları

International Dunnage olarak dunnage malzemelerinde geniş bir çeşitlilik sunmaktayız. Level 1 Hava Yastıkları, ekonomik bir seçenek olup, Bison hava yastıklarına eşdeğerdir. Kamyonlarda dikey veya yatay boşlukları doldurmak için kullanılırlar. Level 2 Hava Yastıkları ise tüm konteyner yüklemelerinde, demiryolu ve deniz taşımacılığında kullanılabilir. Bu hava yastıkları, 4 ply kâğıt hava yastığına denk gelir ve Tır, konteyner ve deniz taşımacılığında dikey veya yatay kullanıma uygundur.

Level 3-4 Hava Yastıkları, demiryolu uygulamalarında 75.000 LBS (34.000 kg) ile 205.000 LBS (93.000 kg) arasındaki yüklerin taşınmasında kullanılır. Bu hava yastıkları, kağıt rulo, kontrplak, tuğla gibi çeşitli ürünler için tercih edilebilir ve 8 ply kağıt hava yastığına denk gelir. Level 5 Hava Yastıkları ise demir yolları ve deniz taşımacılığı için uygundur ve 205.000 LBS (93.000 kg) ağırlığı aşan büyük yükler için tercih edilir. Bu hava yastıklarının kağıt yastık eşdeğeri bulunmamaktadır.

Kare Yastıklar, standart hava yastıklarıyla doldurulamayan 12 inch (30 cm) genişliğinden daha büyük boşluklarda ürünlerin sabitlenmesi için kullanılır. International Dunnage Kare hava yastıkları, AAR sertifikasına sahip olup neme dayanıklı malzemeden üretilmiştir ve dış yüzeyleri son derece dayanıklıdır. İkiz Yastıklar, 15-39 inch (40-100 cm) genişliğindeki büyük boşlukları doldurmak için tasarlanmıştır. Bladder Yastıkları ise hafif yüklerin uygun maliyetli bir şekilde taşınmasını sağlar.

Ayrıca, ihtiyaçlarınıza uygun özel hava yastıkları da üretebilmekteyiz. Bunun için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

International Dunnage olarak çemberleme çözümleri olarak ID Çemberlerini sunmaktayız. ID Çemberleri, co-ekstrüde edilmiş yüksek mukavemetli polyester ipliklerden üretilmiştir ve çelik ve PET çemberlere kıyasla daha güvenli bir seçenektir. Keskin kenarlardan kaynaklanan yaralanma riskini ve yükte oluşabilecek hasarları en aza indirir. ID Çemberleri kullanımı kolay, uygun maliyetli ve farklı şekillere sahip yükler için uygundur. ID Çemberlerinin tokaları, metal ve PET çemberlerin tokalarından daha iyi performans gösterir.

ID Çemberleri farklı yükleme uygulamaları için en yüksek güvenliği sağlamak üzere üç ana formda gelir: Kompozit Çemberler, Sıcak Döküm Çemberler ve Tekstil Çemberler. Kompozit Çemberler, çelik çemberleri kırabilecek darbeleri ve yük kaymasını emebilen benzersiz bir esneme kabiliyetine sahiptir.

Aynı zamanda yumuşak, bükülebilir ve paslanmayacak özelliklere sahiptir. ID Kompozit Çemberler hafif, taşınabilir, güçlü ve dayanıklıdır. Sıcak Döküm Çemberler ise hassas yüzey ve kenarlarda güvenli, yumuşak ve pürüzsüzdür. Elle veya basit gerdirme aletleriyle kolayca gerdirilebilirler. Ayrıca, yüksek kopma mukavemetine sahiptirler. Tekstil Çemberler ise elastik özellikleri sayesinde dinamik taşıma hareketlerini absorbe ederler ve çevre dostudurlar.

Bu çemberler güçlü ve sert olmalarına rağmen esnek ve hafiftir, bu da nakliye sırasında farklı şekillerdeki yükleri ve ağır yükleri korumak için idealdir. ID Çemberleri, en sert hava koşullarına dayanıklıdır ve darbe sonucu tek bir noktadan kırılmaz veya kopmaz. Tokaları, metal ve PET çemberlerin tokalarından daha iyi performans gösterir.

International Dunnage olarak galvanizli ve fosfatlı tokalar da sunmaktayız. Genişlik olarak 13 mm’den 40 mm’ye, tel kalınlığı olarak da 2,90 mm’den 7 mm’ye kadar farklı seçeneklerimiz bulunmaktadır. Bu tokalar, çemberleme işlemlerinde kullanılan güvenli ve dayanıklı seçeneklerdir.

Ayrıca, kauçuk paspaslar da sunmaktayız. Taşıma sırasında oluşabilecek sürekli hızlanma, frenleme, yanal merkezkaç kuvveti ve titreşimlerle birlikte yükün gerçek ağırlığı kadar kuvvet oluşabilir. Bu durumda yük kayması ve potansiyel hasar riski ortaya çıkabilir.

International Dunnage olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ihtiyaçlarınıza uygun dunnage ürünleri ve çemberleme çözümleri sunmaktayız.

International Dunnage ile Yüksek Kalite ve Güvenilirlik

Dunnage malzemelerimiz, üretim aşamasından sevkiyat sürecine kadar titiz bir kalite kontrol sürecinden geçer. Üretimde kullanılan malzemeler özenle seçilir ve dayanıklılık, güvenlik ve performans açısından en üst düzeyde kalite sağlanır. Müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunarak, yüklerinin emniyetli bir şekilde taşınmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Ayrıca, uluslararası standartlara uygunluk konusunda da titizlikle çalışıyoruz. Dunnage ürünlerimiz, sektörün önde gelen standartlarına uygun olarak tasarlanır ve üretilir. Bu standartlara uygunluğumuz, müşterilerimize güven verir ve yüksek performanslı ürünler sunar.

Teknolojik yenilikleri yakından takip ediyor ve üretim süreçlerimizi sürekli olarak iyileştirmek için Ar-Ge çalışmalarına önem veriyoruz. Böylece, müşterilerimize daha gelişmiş ve yenilikçi dunnage ürünleri sunabiliyoruz. Ürünlerimizin dayanıklılığı, esnekliği ve kullanım kolaylığı gibi teknik özelliklerini sürekli olarak optimize ediyoruz.

Ayrıca, müşteri memnuniyetini en önemli önceliklerimizden biri olarak görüyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en uygun çözümleri sunmak için özelleştirme seçenekleri sunuyoruz. Dunnage ürünlerimizin yanı sıra, müşterilerimize çemberleme çözümleri, hava yastıkları ve diğer emniyetleme ürünleri konusunda da destek sağlıyoruz.

International Dunnage olarak, müşterilerimize yüksek kaliteli, güvenilir ve teknik açıdan gelişmiş dunnage ürünleri sunarak, yüklerinin taşıma süreçlerinde en üst düzeyde güvenlik ve emniyeti sağlamayı hedefliyoruz.

Dunnage malzemeleri hakkında detaylı bilgi almak için International Dunnage resmî web sitesi adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

murat tastan

Dunnage Malzemeleri

Dunnage materials are vital products in the transport industry for the safe transportation of loads. As International Dunnage, we offer the highest quality dunnage products to our customers as a company specializing in load protection solutions. Dunnage products are designed to secure, protect, and prevent damage to loads during transport.

As a company, we offer various dunnage products such as airbags of different capacities, bands, and non-slip rubber mats. Bison Level 0 Airbags are an economical choice particularly used for transporting light materials by truck. These airbags are equivalent to 2 ply paper airbags and are ideal for filling vertical or horizontal gaps in trucks. The maximum operating pressure is 2-3 PSI.

Level 2 Airbags can be used in various applications, including all container loadings, container or trailer transport on rail, and ocean transport. Airbags at this level are equivalent to a 4 ply paper airbag and have a transport pressure value of 6 PSI.

Level 3-4 Airbags are preferred for transporting loads ranging from 34,000 kg (75,000 LBS) to 93,000 kg (205,000 LBS) in railway applications. These airbags are used for various products such as paper rolls, plywood, bricks. They are equivalent to an 8 ply paper airbag and have a transport pressure value of 8 PSI.

Level 5 Airbags are suitable for railways and sea transport and are preferred for loads exceeding 93,000 kg (205,000 LBS), such as large paper rolls or metal coils. These airbags do not have a paper cushion equivalent. Their transport method is rail and ocean transport, and their operating pressure value is 10 PSI.

Square bags are designed to secure products in spaces larger than 12 inches (30 cm) in width. The square cushions produced by International Dunnage have an AAR certificate, are made from moisture-resistant material, and have an extremely durable outer surface. Square cushions have a three-dimensional structure and come in several different standard sizes. They are ideal for filling gaps 16-33 inches (40-85 cm) in width. These cushions can be used without the need for any other product to secure the products.

Twin bags are designed to fill large gaps 15-39 inches (40-100 cm) in width. These bags are created by combining two separate airbags and have two inflation valves inflated simultaneously with a V-shaped air gun. It effectively fills large gaps and secures the products.

Bladder bags are used to secure light loads in a cost-effective manner. These bags, made from polyethylene material, take the shape of a pilow when inflated. They serve similar purposes to PP filler material but are an ideal choice for lighter loads and smooth surfaces.

In addition, straps and anti-slip rubber mats form an important part of our load protection solutions. Our ID Straps are made from co-extruded high-strength polyester yarns, which minimize the risk of injury due to sharp edges and potential damage to the load. These straps are a reliable choice for loads of different shapes and sizes and are resistant to the harshest weather conditions.

Our anti-slip rubber mats prevent the load from slipping by increasing the friction force that may occur during transport. These mats ensure work safety and eliminate potential hazards. Our anti-slip rubber mats, available in various features and sizes, protect your business from financial damages.

As International Dunnage, we continually follow technology and innovations to offer our customers the best dunnage products. By focusing on high-quality standards and customer satisfaction, we guarantee safety and protection in your transport operations. You can contact us for your load transport needs and ensure our expert team offers you the most suitable solutions.

Varieties of Dunnage Materials and Their Advantages

At International Dunnage, we offer a wide variety of dunnage materials. Level 1 Airbags are an economical option, equivalent to Bison airbags. They are used to fill vertical or horizontal gaps in trucks. Level 2 Airbags can be used in all container loading, railway, and maritime transport. These airbags are equivalent to 4 ply paper airbags and are suitable for vertical or horizontal use in truck, container, and maritime transportation.

Level 3-4 Airbags are used in rail applications to transport loads ranging from 75,000 LBS (34,000 kg) to 205,000 LBS (93,000 kg). These airbags can be preferred for various products such as paper rolls, plywood, bricks, and are equivalent to 8 ply paper airbags. Level 5 Airbags are suitable for railways and maritime transportation, and are preferred for large loads exceeding 205,000 LBS (93,000 kg). These airbags do not have a paper pillow equivalent.

Square Bags are used to secure products in spaces larger than 12 inches (30 cm) that cannot be filled with standard air bags. International Dunnage Square Bags are AAR certified, made of moisture-resistant material, and their outer surfaces are extremely durable. Twin Bags are designed to fill large gaps 15-39 inches (40-100 cm) wide. Bladder Bags allow lightweight loads to be transported cost-effectively

Additionally, we can manufacture custom airbags to meet your needs. You can contact our sales team for this.

As International Dunnage, we offer reliable and cost-effective strapping solutions for the safe transportation of loads of different shapes and sizes. ID straps are made from co-extruded high strength polyester threads and minimize the risk of injuries from sharp edges. These straps are strong and rigid, yet flexible and lightweight, making them ideal for protecting different shapes of loads and heavy loads during transportation. ID Straps are resistant to the harshest weather conditions and do not break or snap from a single point as a result of impact. Their buckles perform better than the buckles of metal and PET straps.

 

ID Straps come in three main forms to ensure the highest security for different loading applications: Composite Straps, Hot Melt Straps, and Woven Straps. Composite Bands have a unique flexibility to absorb impacts that could break steel straps and load shifting.

They are also soft, bendable, and rust-proof. ID Composite Straps are lightweight, portable, strong, and durable. Hot Melt Straps are safe, soft, and smooth on delicate surfaces and edges. They can be easily stretched by hand or with simple tensioning tools. They also have high tensile strength. Woven Straps, on the other hand, absorb dynamic carrying movements thanks to their elastic properties, and are environmentally friendly.

At International Dunnage, we also offer galvanized and phosphated buckles. We have different options ranging from 13 mm to 40 mm in width and 2.90 mm to 7 mm in wire thickness. These buckles are safe and durable options used in strapping operations.

We also produce custom airbags and strapping products to provide solutions that meet our customers’ needs. We can produce custom airbags according to your needs. These airbags can be customized according to the features you want, including different sizes, prints, shapes, and weights.

At International Dunnage, we offer dunnage products and strapping solutions suitable for your needs, prioritizing customer satisfaction.

High Quality and Reliability with International Dunnage

Our dunnage materials undergo a meticulous quality control process from the production stage to the shipping process. The materials used in production are carefully selected and ensure the highest level of quality in terms of durability, safety, and performance. We aim to ensure the safe transportation of our customers’ goods by providing high-quality products.

In addition, we also work meticulously on compliance with international standards. Our dunnage products are designed and manufactured in compliance with the leading standards of the industry. Our compliance with these standards provides confidence to our customers and delivers high-performance products.

We closely follow technological innovations and prioritize R&D studies to continuously improve our production processes. In this way, we can offer our customers more advanced and innovative dunnage products. We constantly optimize technical features of our products such as durability, flexibility, and ease of use.

Furthermore, we see customer satisfaction as one of our most important priorities. We offer customization options to understand our customers’ needs and provide them with the most suitable solutions. In addition to our dunnage products, we also support our customers with strapping solutions, airbags, and other securing products.

As International Dunnage, we aim to provide the highest level of security and safety during the transportation processes of their goods by offering our customers high-quality, reliable, and technically advanced dunnage products.

For detailed information about dunnage materials, you can visit the official website of International Dunnage.

murat tastan

İletişim Formu

    Need dependable, cost effective transportation of your commodities? Fill out our easy Quote Request Form below to get a fast quote on your job.

    Personal Data

    Pickup Address

    Lift Gate at Pickup PointLimited Access Pick Up